Ogród Bajek Międzygórze

Ogród Bajek Międzygórze – to baśniowa kraina dla dzieci i dorosłych.

Ogród Bajek w Międzygórzu to magiczne miejsce, które przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym urokiem. Kolorowy Ogród Bajek – Międzygórze, to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi jak również miłośników baśniowych historii.

Postacie bajkowe, Źródło Wody Miłości, Dom Ducha Gór, Kaczor Donald i inne postaci czekają na Ciebie w Ogrodzie Bajek Międzygórze.

Ogród Bajek – magiczne miejsce w Międzygórzu.

Przechadzając się po Ogrodzie Bajek, znajdziesz się w świecie pełnym fantazji i uroku. Wśród bujnej zieleni znajdują się rzeźby przedstawiające ulubione postacie z baśni i legend. Dzieci z uśmiechem na twarzy będą biegać między krasnalami, wróżkami i bohaterami z ich ulubionych opowieści.

Ogród Bajek to także idealne miejsce na rodzinne pikniki, otoczenie wysokich drzew i kwiatów sprawia, że atmosfera staje się niezwykle przyjemna i relaksująca. Możesz tu spędzić spokojny czas, delektując się pięknem otaczającej przyrody.

To nie tylko atrakcja dla najmłodszych

To nie tylko atrakcja dla najmłodszych – dorośli również znajdą tu coś dla siebie. Spacerując po ścieżkach ogrodu, można przenieść się do krainy baśni i poczuć się jak bohaterowie ulubionych opowieści z dzieciństwa.

Ogród Bajek w Międzygórzu to niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić, aby zanurzyć się w świecie magii i marzeń. To doskonała okazja do spędzenia czasu w przyrodniczym otoczeniu, pełnym uroku i pozytywnej energii. Niech ta magiczna przestrzeń stanie się częścią Twojej podróży po Międzygórzu jak również całej Ziemi Kłodzkiej.

Historia Ogrodu Bajek w Międzygórzu

Założony po I wojnie światowej przez pracownika leśnego Izydora Kriestena, Ogród Bajek to miejsce pełne bajkowych postaci stworzonych z korzeni drzew, szyszek i kory. Pomimo zniszczeń i zaniedbań bezpośrednio po II Wojnie Światowej, dzięki harcerzom z poznańskiego Hufca im. Janka Krasińskiego, odnowiono go w latach 70. Po pewnym okresie zaniedbań, Oddział PTTK w Międzygórzu przejął opiekę nad ogrodem w 1985 roku.

Dzięki inicjatywie działaczy PTTK, Ogród Bajek przeszedł gruntowny remont w 1986 roku. Nowe ogrodzenie, murki oporowe, zadaszone gontem domki jak również liczne drzewa i krzewy ozdobne przywróciły mu dawny urok. W otoczeniu ogrodu pojawiły się także kamienne kopie wieży ze Śnieżnika, a drewniane tabliczki z aforyzmami zostały wykonane przez Czesława Zawojskiego.

Ogród Bajek oficjalnie otwarto 14 września 1986 roku. W latach późniejszych, Jan Walorczyk z PTTK pełnił opiekę nad tym uroczym miejscem, dbając o porządek, nowe murki i ścieżki. W 1994 roku, PTTK rozpoczęło budowę obiektu muzealnego obok ogrodu, mającego służyć historii turystyki górskiej Sudetów.

Dzisiaj odwiedzający Ogród Bajek w Międzygórzu mogą nie tylko podziwiać bajkowe postaci, ale także odpocząć wśród kwiatów i drzew. To magiczne miejsce, pełne historii i uroku, które stanowi niezapomnianą atrakcję dla turystów w każdym wieku.


Ogród Bajek czynny jest wg poniższej rozpiski:

Wyszczególniono 4 okresy w czasie których jest czynny w poniższych godzinach:

 • „Wiosna” – (maj – czerwiec) w godz. 10:00- 16:00, w soboty i niedziele w godz. 10:00-17:30
 • „Lato” (lipiec – sierpień) w godz. 10:00 – 17:30
 • „Jesień” (wrzesień) w godz. 10:00- 16:00 w soboty i niedziele w godz. 10:00-17:30
 • ’Zima” (październik – kwiecień) w godz: 1000 – 1600

Dodatkowe dni w czasie których Ogród Bajek jest nieczynny, lub godziny są inne:

 • 1 listopada nieczynne
 • 24 grudnia czynne od godz. 10:00 do godz.13:00
 • 25 grudnia nieczynne 

Ostatni wstęp 15 minut przed zamknięciem Ogrodu.

Za wstępy do Ogrodu Bajek można płacić kartą płatniczą lub gotówką

Ogród zwiedza się indywidualnie – dzieci do 12 lat pod opieką dorosłego opiekuna.

Zasady wstępu do ogrodu bajek

 • bilet ulgowy- 13 zł
  (bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej do 26 roku życia, seniorom kobiety 60+, mężczyźni 65+, osobom niepełnosprawnym)
 • bilet normalny – 15 zł
 • dzieci do 2 lat bezpłatnie

Udzielane są następujące rabaty:

 • na karty rabatowe pttk z aktualnie opłaconą składką członkowską -20%
 • grupy zorganizowane przez oddziały pttk – 20%
 • opiekunowie grup – bezpłatnie