Międzygórze parking – Jeśli się zastanawiasz gdzie zostawić auto w Międzygórzu by później ruszyć na Śnieżnik, to sprawdź to na naszej mapce.

Bezpłatny parking Międzygórzu

Polecamy duży parking na początku Międzygórza lub parking leśny „Pod Skocznią” na końcu miejscowości, parkingi te są bezpłatne.

Parking Międzygórze


Parking w Międzygórzu – wycieczka na Śnieżnik

Najkrótsze połączenie szlaków turystycznych z parkingu „Pod Skocznią” na Śnieżnik to czerwony szlak z do schroniska „Na Śnieżniku” a następnie zielony na sam szczyt. Potrzebujesz ok 171 min by zdobyć Śnieżnik. Zobacz opis tej trasy.
Z Międzygórza możesz również wybrać inne szlaki na Śnieżnik. Orientacyjna mapka z zaznaczonymi parkingami w Międzygórzu poniżej.

Parking Międzygórze - mapka
Wieża Na Śnieżniku – parking Międzygórze, szlaki na Śnieżnik

Zobacz lokalizację parkingu „Pod Skocznią” Google Maps

Skąd nazwa parking „Pod skocznią”?

„Pod Skocznią” bo część placu za mostem to zeskok skoczni działającej w 20-leciu miedzywojennym. Zbudowany w 2013 r. most powstał w miejscu starej przeprawy na drodze, która w XIX w. i wcześniej była jedyną trasą prowadzącą na Śnieżnik. Na terenie biwakowiska można zobaczyć oryginalne kamienie graniczne z co najmniej połowy XIX w. na których wykute są numery działek leśnych, nazwy tych działek lub nazwy dróg.
Drogi turysto, Nadleśnictwo Międzylesie w 2015 r. zbudowało dla Ciebie parkingi i prosimy o to, żeby pozostawiać je w stanie nie gorszym niż je zastano. Jeżeli korzystasz z ogniska to na koniec koniecznie zalej palenisko wodą.