Jakim szlakiem iść na Śnieżnik? Który szlak jest najkrótszy? Szlaki prowadzące z Międzygórza na Śnieżnik wraz z opisem przygotowanym przez Przewodnika Sudeckiego znajdziesz poniżej.


Szlakiem czerwonym na Śnieżnik

Najkrótsza droga na Śnieżnik to czerwony szlak z Międzygórza na Halę Pod Śnieżnikiem, a następnie zielony na sam szczyt, Potrzebujesz ok 171 min by zdobyć Śnieżnik korzystając z tej trasy.

Wycieczkę na szczyt Śnieżnika korzystając ze szlaków koloru czerwonego i zielonego, polecamy rozpocząć z centrum Międzygórza. Można również podjechać na „Parking pod Skocznią” który znajduje się na końcu Międzygórza (Międzygórze Górne).


Szlakiem niebieskim na Przełęcz Śnieżnicką i na Śnieżnik

Możesz również wybrać szlak niebieski z centrum Międzygórza lub dołączyć do niego w górnej części miejscowości. Szlak niebieski prowadzi na Przełęcz Śnieżnicką skąd szlakiem czerwonym/żółtym dotrzesz do Schroniska Na Śnieżniku. Końcowy etap to szlak zielony na szczyt.


Szlakiem zielonym przez Smrekowiec na Przełęcz Śnieżnicką i na Śnieżnik

Podobna do wcześniejszej, to trasa prowadząca przez Międzygórze szlakiem zielonym na Przełęcz Śnieżnicką skąd szlakiem czerwonym/żółtym dotrzesz to Schroniska Na Śnieżniku. Końcowym etapem trasy jest szlak zielony na szczyt.


Szlakiem żółtym przez Przełęcz Puchacza na Śnieżnik

Ciekawą opcją jest również szlak żółty prowadzący z centrum Międzygórza na Przełęcz Puchacza skąd można szlakiem zielonym przez Mały Śnieżnik dotrzeć dotrzeć do Schroniska Na Śnieżniku i dalej zielonym na szczyt. Można również ze szlaku żółtego odbić wcześniej na szlak niebieski i trawersując Mały Śnieżnik dotrzeć do Schroniska Na Śnieżniku a następnie zielonym na szczyt.


Polecamy witrynę ze szlakami turystycznymi w górach:
www.mapa-turystyczna.pl

Szlak Na Śnieżnik z Międzygórza